wz

vrchni.gif, 19 kB
Hrádek u Nechanic
park
hradek1900.jpg, 15 kB

K zámku patří i přilehlý park, který je otevřený po celý rok a to v létě od 8:00 do 22:00 a v zimě od 8:00 do 20:00. Je v podstatě areál golfového hřiště. V parku samém nesmíte jezdit ani motorovými vozidly, ani na kole či koni. Není dovoleno ani jakékoliv ničení květeny či stromů - a už vůbec ne stanování a pálení ohňů.
        Co je tedy vůbec povoleno? Můžete se tu procházet a to jak sami, tak s rodinou a nebo náhodně osloveným člověkem. Dokonce si k procházce můžete vzít i svého domácího miláčka - psa. Jestli-že se vám ale poštěstí a nebo si někdo půjčí u parkoviště v golfové kavárně nářadí potřebné k provozování golfové hry - uvidíte, co jsme nemohli po mnoho let na vlastní oči vidět. Jak se vlastně golf hraje.
     Nedávno jsem měl ještě funkční satelitní přijímač a dokonce i jednu počítačovou hru, kde jsem se s pravidly seznámil. Ale na vlastní oči v praxi bylo mé setkání s golfem v parku zámku Hrádek u Nechanic první. Měl jsem ale smůlu - ti hráči, co jsem já viděl, nic světoborného nepředváděli. A tak jsem si alespoň prošel část hrací plochy. Zkrátka jsem neodolal - v rámci hesla: "Co není zakázáno, je povoleno", jsem jednu jamku hřiště prošel. Od odpaliště až po praporek - i s pískovou překážkou.
     Vyzkoušel jsem si, co to znamená - "Anglický trávník". Nádhera, kolem jamky samotné si člověk připadá jako v mechu. Praporek ukotvený v jamce mne také nalákal. Jaký to je asi pocit, když se člověk po jeho vyndání trefí do jamky samotné? To si musím přece vyzkoušet...někde tu musí být v mezi stromy zapomenutý míček.
     Po chvíli hledání se i podařilo jeden najít. Tedy bez váhání hurá opět k jamce - vyndávám praporek - odcházím asi dva metry od jamky a už míček posílám rukou k ní...vedle! Druhý pokus? Ano, ano - to už mne ale odměna neminula! Míček bez jakéhokoliv odporu míří přímo na střed jamky a padá do ní. Kdo ten pocit nezažil, neví o čem píši. Golfu zdar!
 golf02_small.JPG, 4 kB
 golf01_small.JPG, 6 kB
 hradek010_small.JPG, 8 kB
 hradek021_small.JPG, 8 kB
 hradek033_small.JPG, 7 kB
 hradek025_small.JPG, 6 kB
 hradek028_small.JPG, 8 kB
 hradek027_small.JPG, 6 kB
 hradek035_small.JPG, 6 kB
 hradek026_small.JPG, 10 kB
 hradek036_small.JPG, 10 kB
 golf03_small.JPG, 8 kB