wz

vrchni.gif, 19 kB
Ze světa
Netový kamarád Ondra mi poslal opět po čase obrázky z jeho cest po Evropě. Ještě ho požádám, aby mi k nim i něco málo napsal. Ondra je fanoušek In-line a pokud o tom chcete vědět něco více, tak se podívejte na stránky či na soukromější.

Cílem této "výpravy" bylo procestovat část Holandska a hlavně se podívat do Paříže. Jak a kde jsme byli ubytování při účasti na této akci? U známých. Češka, která si vzala Němce a nyní spolu žijí na severu Německa. „Naše ubytování“ byl jeden pokoj o velikosti asi 2 x 4 metry se dvěma postelemi a jedním plážovým (!) lehátkem. Na to jsem měl spát já. Nakonec jsem si zvykovým právem přivlastnil gauč u TV…
     Jinak ubytování příjemné, protože bylo blízko hranic s Holandskem. Proto jsme se ihned po vybalení vyrazili mrknout do nejbližšího většího města- Enschede. Nedošlo nám, že jedeme do Holandska. Nic se nestalo, protože jsem u sebe měli občanky a navíc, hranici mezi Německem a Holandskem tvoří pouze jakýsi patník.

Holandsko – Enschede: Malé městečko na jihu Holandska které v roce 2000 zasáhla tragedie v podobě výbuchu skladiště továrny na pyrotechniku.EnsechedeAmsterodam01_small.JPG, 6 kBEnsechedeAmsterodam02_small.JPG, 9 kB Že to byl asi velký výbuch poznáte v jedné okrajové části města, která je kompletně přestavená. Proč asi…? Jinak zde najdete velkou Univerzitu (myslim, že to je první v Holandsku) a campus. Mimo to, taky malou čtvrť s množstvím cofee shopů, barů, cofee shopů a především cofee shopů, takže marihuana je cítit skoro na každém kroku.

Holandsko – Appeldorn: Průměrně velká „ZOO“, ve které jsou JENOM opičky! Od malinkatých opiček po velké orangutany. Jeden druh je zde dokonce volně puštěný a ochočený tak, že leze na lidi, na kočárky, leze do kapes… Ale pozor! U vstupu si můžete půjčit speciální tašku do které se nedostanou. Pokud si ji nevezmete, budete litovat! Opičky jsou vážně šikovné a zvídavé, takže lezou do všech tašek a kapes do kterých se můžou dostat. Co dodat?
Appeldornopice01_small.JPG, 12 kB
Appeldornopice02_small.JPG, 12 kB
Appeldornopice03_small.JPG, 7 kB
Appeldornopice04_small.JPG, 8 kB
Appeldornopice05_small.JPG, 8 kB
Appeldornopice06_small.JPG, 9 kB
Belgie – Brussel: – Atomium je 165 milardkrát zvětšený model atomu. Postavený na předměstí Brusselu k příležitosti EXPO 1958. Dá se jít i dovnitř a projít si 6 koulí. Zajímavé!
BruselAtomium02_small.JPG, 9 kB
BruselAtomium04_small.JPG, 7 kB
BruselAtomium03_small.JPG, 5 kB
BruselAtomium01_small.JPG, 5 kB
pariz28_small1.JPG, 4 kB
Francie - Paříž: Náš první Pařížský den jsme věnovali klasickým památkám… Louvre, Centre Pampidou, Place de la Concorde, Champs Elyssés, Vítězný oblouk… Vynechali jsme jenom Eiffelovku. V Louvru jsme dokonce viděli běžce s olympijským ohněm…
     Eiffelovku jsme si prohlédli jen z venku. Na to, abychom se podívali dovnitř nebyl čas…
Pokud jde o Paříž, účastnil jsem se též hromadné, zajišťované a oficiální In-line jízdy centrem Paříže. Pro zajímavost trošku tuto akci popíši, jak probíhala.
 
Napřed ale statistika mé jízdy:
          Délka trasy: 21 km
          Čas jízdy: 2 hodiny 36 minut. Mnoho zastávek, včetně jedné půlhodinové
          přestávky u Invalidovny…
          Průměrná rychlost (včetně zastávek): 8,6 km/h
          Maximální rychlost: 42,3 km/h (klesání cca. 3 stupně)
Sečteno a podtrženo: Příjemná vyjížďka s 30ti tisíci lidí kolem sebe…
 
Celá trasa byla naplánovaná tak, abychom se samozřejmě vyhnuli kostkám a i něco viděli (Louvre, knižní stánky podél Seiny, Invalidovna…). Kopců po cestě taky moc nebylo (vlastně žádný). Vše je dokonale zajišťované, celý houf bruslařů doprovázejí policisté na kolečkových bruslích. Když někdo spadne, všichni kdo jedou kolem něj zvednou ruce, tak aby ostatní dali pozor. Pokud se někomu stane něco „vážnějšího“, ošetří ho jeden z pořadatelů, který má u sebe desinfekci, náplasti, obvazy, apod. Co dodat?